Що робити зі стресом перед ЗНО?

Цілий рік перед ЗНО вас тільки і лякають цими іспитами. І якщо людина з міцною психікою може подолати таке випробування більш або менш спокійно, багатьом людям необхідно підготуватися.

- Перш за все, подбай про харчування.

Як відомо, наш мозок працює безперервно і має 100 мільярдів нервових клітин, які керують організмом. Щоб такий складний механізм працював без збоїв, клітинам мозку необхідно дуже багато енергії. Для прикладу, понад 20% всієї одержуваної енергії з їжею витрачається мозком у звичайні дні. Організм, який знаходиться в стані стресу, вимагає більшої кількості води. При її нестачі організм переходить в сонний, уповільнений режим.

Лайфхак від PROGRESSy - перед будь-яким важливим іспитом треба з'їсти трохи чорного шоколаду - це допоможе мозку працювати краще (перевірено на олімпіадах і ЗНО).
- Вчися покроково

Якщо людина впевнена в тому, що знає предмет, то і рівень хвилювання у нього нижчий. Усе, що треба вивчити - розділи на частини. Потім розплануй для себе покрокову інструкцію. І так поступово ти зможеш опанувати весь матеріал. Це стосується і тих, хто готується з репетитором, і самостійно. Адже тільки систематична підготовка приведе до успіху! Ви не вивчите все за тиждень-два до ЗНО!

- Допомагай собі запам'ятати

Для багатьох людей важливо робити виписки з матеріалу, візуалізувати прочитану інформацію у вигляді схем або таблиць. Для інших - зручно писати шпаргалки, тим самим запам'ятовуючи матеріал. Головним критерієм вибору системи є те, що повинно допомогти тобі запам'ятати матеріал.

⚡️ Підсумуємо!

⁃ у процесі підготовки до іспиту намагайтеся забезпечувати себе належними фізичними навантаженнями: біг, спорт, плавання, ходьба.

⁃ тобі потрібен повноцінний відпочинок, який допоможе відновитися організму. Бажано поєднувати його з правильним харчуванням.
Пиши в коментарях, як ти борешся зі стресом перед ЗНО